Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Zawodniczki AGH najlepsze na zawodach AMP w snowboardzie

Zawodniczki Akademii Górniczo-Hutniczej zwyciężyły w klasyfikacji generalnej kobiet w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie. Ponadto dwie reprezentantki AGH zdobyły także medale indywidualne.

Drużyna AGH z przewagą ponad trzydziestu punktów wyprzedziła na podium Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu i Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Złoty medal w banked slalomie zdobyła Agnieszka Troszok a brązowy Nikolina Góralczyk.

Męska ekipa AGH zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej i trzecie w kategorii uczelni technicznych.

Zawody zorganizowane przez KU AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyły się w dniach 27 lutego – 1 marca 2020 r. na stoku Skolnity w Wiśle. Reprezentanci blisko 40 uczelni wyższych rywalizowali w slalomie gigancie i w banked slalomie, czyli konkurencji freestylowej, polegającej na jak najszybszym przejechaniu toru ze śnieżnymi przeszkodami.