Wyróżnienie specjalne dla Wydawnictw AGH

Podczas pierwszego dnia 17. Targów Książki w Krakowie (24 października br.) rozstrzygnięto konkurs Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych na najlepszy podręcznik i skrypt akademicki w roku 2013.

Celem konkursu jest promowanie i wyróżnianie uczelnianych oficyn wydawniczych za najwartościowsze publikacje. Nominację do nagrody oraz wyróżnienie specjalne w konkursie – statuetkę Rektora Politechniki Krakowskiej – otrzymały Wydawnictwa AGH za książkę „Wykłady o ceramice” autorstwa prof. Romana Pampucha.

Autor monografii w ciekawy i zwięzły sposób przedstawia najbardziej charakterystyczne i znaczące innowacje z zakresu ceramiki od jej początków do czasów dzisiejszej cywilizacji postindustrialnej. Z uwagi na przejrzysty układ oraz syntetyczność ujęcia tematyki książka stanowi znakomity materiał dydaktyczny oraz naukowy dla studentów i doktorantów, wykładowców na wydziałach inżynierii materiałowej uczelni wyższych, inżynierów, a także producentów nowoczesnych wyrobów ceramicznych i elektronicznych.