Wyróżnienie dla Wydawnictw AGH na Poznańskich Targach Książki

Jury Konkursu o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki przyznało Wydawnictwu AGH wyróżnienie za książkę Tadeusza Mikosia, Antoniego Tajdusia i Andrzeja Szumińskiego pt. „Fascynujący świat zabytków podziemnych i naziemnych. Górnicy na ratunek najcenniejszych podziemi i miast”.

Celem konkursu jest promowanie uczelnianych oficyn wydawniczych oraz sztuki edytorstwa. Nagrodę główną lub jedno z trzech wyróżnień otrzymuje wydawnictwo uczelniane, które wydało książkę uznaną przez jury za najlepszą publikację naukową lub dydaktyczną. W skład jury wchodzą specjaliści ze świata nauki i przedstawiciele: Polskiej Izby Książki, Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych oraz mediów. Książki oceniane są pod względem merytorycznym i dydaktycznym w powiązaniu z ich walorami edytorskimi.

Poznańskie Targi Książki odbyły się w dniach 6-8 marca 2020 r.