Wyróżniająca ocena PKA dla Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska

Miło nam poinformować, że po dokonaniu oceny instytucjonalnej Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, Polska Komisja Akredytacyjna przyznała naszej jednostce ocenę wyróżniającą.

W uzasadnieniu czytamy:

Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie w stopniu wyróżniającym spełnia kryteria oceny instytucjonalnej dotyczące: strategii rozwoju, wewnętrznego systemu zapewnienia jakości kształcenia, celów i efektów kształcenia na studiach doktoranckich i podyplomowych oraz systemu ich weryfikacji, zasobów kadrowych, materialnych i finansowych, poziomu prowadzonych badań naukowych, współpracy krajowej i międzynarodowej, a także wewnętrznych przepisów normujących proces zapewnienia jakości kształcenia. Kryterium odnoszące się do systemu wsparcia studentów i doktorantów spełnione jest w pełni. Działalność prowadzona przez Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska spełnia zatem przyjęte kryteria jakościowe, stanowiące podstawę wydania oceny wyróżniającej.