Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Wyniki konkursu na stypendia dla wybitnych młodych naukowców

Dziesięciu młodych naukowców z naszej uczelni, prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym, otrzymało stypendia przyznane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W VII edycji konkursu, do którego zgłoszono 811 wniosków, stypendia otrzymało 171 naukowców. Wśród nich, aż 10 zostało przyznanych pracownikom Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. W tym gronie znaleźli się:

 

  • dr inż. Krzysztof Wincza (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji)
  • dr inż. Marcin Maślanka (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki)
  • dr Joanna Chwiej (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej)
  • dr inż. Łukasz Pieczonka (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki)
  • dr inż. Piotr Maj (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej)
  • dr inż. Maciej Malawski (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji)
  • dr inż. Robert Wójcik (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji)
  • dr Ewa Stodolak-Zych (Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki)
  • dr inż. Joanna Iwaniec (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki)
  • dr inż. Piotr Kmon (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej)

 

Stypendia dla młodych naukowców przyznawane są corocznie przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego osobom, które w dniu zgłoszenia wniosku nie ukończyły 35. roku życia i zatrudnione są w jednostkach naukowych. Stypendium przyznawane jest na okres nie dłuższy niż 36 miesięcy. Przy ocenie wniosków zespół oceniający brał pod uwagę: wyróżniający się poziom prowadzonych badań naukowych, dotychczasowy dorobek naukowy kandydata, w tym nagrody i wyróżnienia krajowe oraz zagraniczne, wkład realizowanych badań w rozwój danej dyscypliny naukowej oraz dorobek w zakresie zastosowań praktycznych prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych.

 

Ważnymi elementami oceny wniosku były również: znaczenie prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych dla realizacji celów polityki naukowej, naukowo-technicznej i innowacyjnej państwa, prawidłowość wykorzystania przez kandydata wcześniej przyznanych środków finansowych, uczestnictwo w realizacji projektów międzynarodowych, w tym projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej, a także udział w stażach i stypendiach zagranicznych.

 

Stypendystom gratulujemy!

 

Stopka