Wyniki konkursów ogłoszonych przez NCN

12 projektów z Akademii Górniczo-Hutniczej, których łączna suma wynosi 7 266 253 zł, zostało zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez NCN w dniu 15 września 2012 roku.

W ramach konkursu OPUS 4 (na projekty badawcze, w tym finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji tych projektów) finansowanie otrzymają:

•  dr hab. Maciej Paszyński – Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji
    „Równoległe strategie adaptacyjne i izogeometryczne do efektywnego dokładnego rozwiązywania trudnych problemów niestacjonarnych” (425 160 zł)
  • dr hab. inż. Marek Idzik – Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej
    „Projekt nowatorskiego wielokanałowego układu konwersji analogowo-cyfrowej z szybką serializacją danych, o ultra niskim poborze mocy, z wykorzystaniem zaawansowanych sub-mikronowych technologii CMOS” (1 224 600 zł)
  • prof. dr hab. inż. Janusz Szmyd – Wydział Energetyki i Paliw
    „Wpływ silnego pola magnetycznego na charakter obszaru przejściowego pomiędzy konwekcją laminarną a turbulentną dla cieczy paramagnetycznych oraz superparamagnetycznych” (882 410 zł)
  • dr hab. inż. Beata Teresa Dubiel – Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej
  • prof. dr hab. inż. Zbigniew Władysław Grzesik – Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki
    „Struktura defektów i własności transportowe związków o złożonej strukturze defektów w warunkach bliskich inwersji zdefektowania dominującego” (447 000 zł)
  • prof. dr hab. inż. Marta Anna Radecka – Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki
    „Struktura elektronowa i mechanizm przewodnictwa nanokompozytów tlenków metali w fotoelektrochemii” (923 000 zł)