II miejsce kobiet w klasyfikacji generalnej, fot. P. Proficz

Sukcesy AZS AGH na ergometrze wioślarskim

Pierwsze miejsca w kategorii uczelni technicznych oraz drugie w klasyfikacji generalnej – tak dobrze wypadły drużyny kobiet i mężczyzn reprezentujące AZS AGH Kraków w Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim.

Wysokie miejsca w zestawieniach drużynowych to zasługa bardzo dobrych osiągnięć indywidualnych naszych wioślarzy. Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim:

• Maria Wolna – srebrny medal w kategorii open (I miejsce wśród uczelni technicznych),
  • Wacław Rosiński – srebrny medal w kategorii wagi lekkiej (I miejsce wśród uczelni technicznych).

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim odbyły się w dniach 14-15 kwietnia 2018 r. w Warszawie. Wystartowało w nich 320 zawodników i 220 zawodniczek z pięćdziesięciu polskich uczelni. Rywalizacja w kategoriach waga lekka i open odbyły się w obiektach Wojskowej Akademii Technicznej. Organizatorem zawodów był AZS Warszawa.