WIEiT AGH „Najaktywniejszym uczestnikiem 7. Programu Ramowego”

Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH został laureatem konkursu na „Najaktywniejszego uczestnika 7. Programu Ramowego” z województwa małopolskiego i podkarpackiego w kategorii „Jednostka naukowa”.

Konkurs został zorganizowany przez Regionalny Punkt Kontaktowy Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska. Ogłoszenie wyników odbyło się 17 grudnia 2013 roku na Politechnice Krakowskiej podczas konferencji „Horyzont Gwiazd”.

Kapituła Konkursu wyróżniła również prof. Andrzeja Dziecha z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji w kategorii „Nagroda indywidualna”.

Prof. dr hab. inż. Andrzej Dziech uzyskał tytuł mgr. inż. w zakresie elektroniki i telekomunikacji oraz stopień dr. inż. w zakresie telekomunikacji w Instytucie Elektroniki w St. Petersburgu odpowiednio w roku 1970 i 1973. Stopień dr. hab. w dziedzinie telekomunikacji otrzymał w 1978 r. w Politechnice Poznańskiej. Od 1986 r. jest profesorem tytularnym. Jego działalność naukowa obejmuje takie dziedziny jak: telekomunikacja cyfrowa, kodowanie, teoria informacji i sygnałów, przetwarzanie sygnałów i obrazów, kompresja danych, sygnały i recesy losowe. Pracował w wielu zagranicznych uniwersytetach, ostatnio w latach 2001–2003 zatrudniony był jako visiting profesor na Uniwersytecie w Wuppertalu w Niemczech. Jest autorem lub współautorem ponad 180 publikacji i 5 książek. Wypromował 18 doktorów nauk technicznych. Otrzymał 4 nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest koordynatorem projektu 7. Programu Ramowego INDECT.