Aktualności

Aktualności

na zdjęciu Angelika Faka, fot. Przemysław Szyszka

Trzy medale dla lekkoatletów z AZS AGH Kraków

Dwa złote medale oraz jeden brązowy zdobyli sportowcy z AZS AGH Kraków w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce.

Pierwsze miejsca na podium zajęli: Angelika Faka w skoku w dal (wynik 6.35) oraz Dawid Malina w biegu na 3000 metrów (wynik 8:17.16). Trzecie miejsce w biegu na 100 metrów wywalczył Piotr Mitka (wynik 10.87).

Warto podkreślić, że nasza mistrzyni skoku w dal aż o 40 centymetrów pobiła swój rekord życiowy:
Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się takiego rezultatu. Cieszę się, że wykorzystałam dobre warunki, jakie miałyśmy na skoczni – powiedziała Angelika Faka.

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce odbyły się w Lublinie w dniach 25-27 maja 2018 r. Wystartowało w nich ponad 1000 zawodników reprezentujących 67 uczelni z 27 miast. Organizatorem wydarzenia był Klub Środowiskowy AZS Lublin. Program mistrzostw objął 12 konkurencji dla kobiet (skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, biegi na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, sztafeta 4 × 100 m i 4 × 400 m) oraz 14 dla mężczyzn (skok wzwyż, skok w dal, trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, biegi na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, sztafeta 4 × 100 m i 4 × 400 m).