fot. archiwum prywatne AZS AGH Kraków

Szachiści z AZS AGH najlepsi w kategorii uczelni technicznych

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szachach zawodnicy KU AZS AGH Kraków okazali się najlepsi w kategorii uczelni technicznych zarówno w turnieju drużynowym jak i w klasyfikacji generalnej. W zestawieniu ogólnym, uwzględniającym wszystkie typy uczelni, zajęli drugą pozycję.

Oprócz turnieju drużynowego odbyły się także turnieje indywidualne kobiet i mężczyzn, w których dwoje naszych zawodników odnotowało sukcesy – w kategorii uczelni technicznych Aleksandra Lach zdobyła drugie miejsce, a Daniel Sadzikowski – trzecie.

W zawodach wzięło udział ośmioro szachistów reprezentujących barwy AGH: Aleksandra Lach, Magdalena Mucha, Daniel Sadzikowski, Mirosław Lewicki, Marcin Molenda, Marcin Smołka, Konrad Gawiec oraz Michał Popiół.

Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach, które odbyły się w dniach 18-20 stycznia 2019 r. w Chorzowie, zgromadziły ok. 300 zawodników reprezentujących ponad 40 uczelni. Organizatorem wydarzenia był AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.