Aktualności

Aktualności

Na zdjęciu w środku Andrzej Krawontka; fot. Akademicki Związek Sportowy

Sukcesy trójboistów siłowych w Akademickich Mistrzostwach Polski

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn oraz medale indywidualne wywalczyli zawodnicy AZS AGH Kraków w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym, które odbyły się w dniach 28-30 sierpnia 2020 r. w Katowicach.

Złoty medal w kategorii 93 kg oraz trzecie miejsce w klasyfikacji open zajął Andrzej Krawontka. W kategorii 74 kg brąz przypadł Wojciechowi Rokowskiemu.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn na pierwszej pozycji uplasowali się studenci z Politechniki Gdańskiej, a na drugiej – z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W klasyfikacji generalnej kobiet na podium znalazły się: Politechnika Gdańska, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Zawody, w których wzięli udział reprezentanci 57 uczelni wyższych z całej Polski, zorganizował AZS Uniwersytetu Śląskiego.

Sportowcy rywalizowali w trzech konkurencjach (wyciskanie sztangi w pozycji leżącej, przysiad ze sztangą oraz martwy ciąg), kobiety w sześciu, a mężczyźni w ośmiu kategoriach wagowych.

W mistrzostwach prowadzone były klasyfikacje indywidualne dla kobiet i mężczyzn w każdej kategorii wagowej oraz klasyfikacja drużynowa obejmująca wszystkie kategorie wagowe kobiet i mężczyzn.