03.01.2013

Sukcesy sekcji pływackiej AZS AGH Kraków

Podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które odbyły się w dniach 19-22 grudnia 2012 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim, zawodnicy z sekcji pływackiej AZS AGH Kraków zdobyli aż 27 medali.


W zawodach rywalizowało ponad 500 sportowców reprezentujących 103 kluby pływackie z całej Polski. Wśród 27 medali, które zdobyli pływacy z AGH, 5 - przyznano w klasyfikacji open (seniorzy) oraz 22 - w klasyfikacji młodzieżowców (19-23 lat).

 

O doskonałej formie zawodników reprezentujących naszą uczelnie świadczą również wysokie lokaty, które AZS AGH Kraków zajął w rankingach klubów pływackich. Warto zauważyć, iż w klasyfikacji seniorów jest on najlepszym klubem reprezentującym uczelnię techniczną.

  

1.    Klasyfikacja open

  

Medal złoty:

  • Marcelina Radlińska - 200 m st. motylkowym (2:11.20)

  

Medal srebrny:

  • Anna Kawecka - 50 m st. dowolnym (0:25.74)

  

3 medale brązowe:

  • Marcelina Radlińska - 100 m st. motylkowym (0:59.93)
  • Piotr Jachowicz - 50 m st. klasycznym (0:27.46)
  • Sztafeta: Anna Kawecka, Marcelina Radlińska, Jagoda Piechocka, Natalia Pawlaczek - 4×200 m st. dowolnym (8:18.75)

 

2.    Klasyfikacja młodzieżowców

  

6 medali złotych:

  • Marcelina Radlińska - 200 m st. motylkowym (2:11.20)
  • Anna Kawecka - 50 m st. dowolnym (0:25.74)
  • Sztafeta: Anna Kawecka, Marcelina Radlińska, Natalia Pawlaczek, Jagoda Piechocka - 4×100 m st. dowolnym (3:49.61)
  • Sztafeta: Dominik Brus, Marcin Suzin, Piotr Łuczak, Bartosz Kut - 4×100 m sp. zmiennym - (3:40.32)
  • Sztafeta: Jagoda Piechocka, Marcelina Radlińska, Natalia Pawlaczek, Anna Kawecka - 4×100 m sp. dowolnym (1:56.79)
  • Sztafeta: Jagoda Piechocka, Marcelina Radlińska, Natalia Pawlaczek, Anna Kawecka - 4×100 m sp. dowolnym (4:15.83)

  

6 medali srebrnych:

  • Marcin Suzin - 200 m sp. zmiennym (2:01.49)
  • Marcelina Radlińska - 100 m sp. zmiennym (1:02.63)
  • Sztafeta: Dominik Brus, Marcin Suzin, Piotr Łuczak, Bartosz Kut - 4×50 m sp. zmiennym (1:41.99)
  • Sztafeta: Anna Kawecka, Marcelina Radlińska, Jagoda Piechocka, Natalia Pawlaczek - 4×200 m st. dowolnym (8:18.75)
  • Sztafeta: Piotr Łuczak, Marcin Suzin, Jakub Guzik, Bartosz Kut - 4×100 m st. dowolnym (3:24.89)
  • Sztafeta: Piotr Łuczak, Marin Suzin, Jakub Guzik, Bartosz Kut -4×200 m st. dowolnym (7:35.75)

 

10 medali brązowych:

  • Bartosz Kut - 200 m sp. zmiennym (2:03.98)
  • Anna Kawecka - 100 m st. dowolnym (0:56.75)
  • Jagoda Piechocka - 100 m st. grzbietowym (1:02.98 pf) oraz 50 m st. grzbietowym (0:29.56)
  • Piotr Łuczak - 100 m st. motylkowym (0:53.50) oraz 200 m st. motylkowym (1:58.84)
  • Piotr Jachowicz - 50 m st. klasycznym (0:27.46) oraz 100 m sp. zmiennym (0:55.11)
  • Marcelina Radlińska - 100 m sp. zmiennym (1:02.63)
  • Natalia Pawlaczek - 50 m st. dowolnym (0:26.50)

 

3.    Ranking klubowy

  

Klasyfikacja open:

1. WKS Śląsk Wrocław

991 pkt

2. AZS AWF Warszawa

984 pkt.

3. MKP Szczecin

848 pkt.

4. AZS AWF Katowice

676 pkt.

5. AZS AGH Kraków

593 pkt

6. MKS Juvenia Wrocław

547 pkt.

7. AZS UWM Olsztyn

461 pkt.

8. UKP Unia Oświęcim

452 pkt.

9. MKS Trójka Łódź

393 pkt.

10. UKS 5-tka Konstantynów Ł.

330 pkt.

11. KS Korner Zielona Góra

325 pkt.

 

Klasyfikacja młodzieżowców:

1. AZS AWF Warszawa

643 pkt.

2. AZS AGH Kraków

472 pkt.

3. AZS UWM Olsztyn

376 pkt.

4. AZS AWF Katowice

374 pkt.

5. WKS Śląsk Wrocław

296 pkt.

 

Do sukcesów zawodników przyczynili się również ich trenerzy: mgr Kazimierz Woźnicki, mgr Piotr Gęgotek oraz kierownik sekcji pływania - mgr inż. Kazimierz Pieczora.

 

Serdecznie gratulujemy!