22.02.2021

Sukces reprezentacji AGH w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie

W Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie, które odbyły się 20 lutego 2021 r. w Wiśle, w rywalizacji drużyn kobiecych najlepsze okazały się zawodniczki z AGH. Na stoku wyróżnili się także mężczyźni.

Snowboardzistki z AGH zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, w startach indywidualnych natomiast zabłysnęła Agnieszka Troszok, zdobywając złoty medal w banked slalomie i brązowy medal w slalomie gigancie. W klasyfikacji uczelni technicznych brąz w bank slalomie wywalczyła także Maria Tomasik.

Udanym udziałem w zawodach mogą pochwalić się również męscy reprezentanci AGH, którzy w klasyfikacji drużynowej uczelni technicznych zajęli drugie miejsce, a w klasyfikacji generalnej przypadło im miejsce trzecie. W klasyfikacji uczelni technicznych Jakub Luboński uzyskał brąz w banked slalomie.