Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Reprezentanci AGH

Sukces reprezentacji AGH na Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej

27 września 2020 r. w Sosnowcu i Katowicach zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. W rywalizacji kobiet najlepsza w dwóch z trzech konkurencji okazała się Jadwiga Szkatuła z AGH, a w zawodach mężczyzn miejsca na podium zdobyli Wojciech Pełka i Jacek Kaczanowski.

W imprezie wzięło udział ponad 150 zawodniczek i zawodników reprezentujących 23 uczelnie. W klasyfikacji generalnej zarówno kobiet, jak i mężczyzn na drugim miejscu znaleźli się reprezentanci AGH, pierwsze natomiast zajęły drużyny Uniwersytetu Warszawskiego.

Jadwiga Szkatuła zdobyła dwa złote medale: w boulderingu i rywalizacji na trudność. W zawodach mężczyzn drugie miejsce w rywalizacji na trudność wywalczył Wojciech Pełka, Jacek Kaczanowski zaś - trzecie we wspinaczce na czas.