Student AGH zwycięzcą konkursu „Studencki Nobel 2013”

Norbert Kuder, student Akademii Górniczo-Hutniczej, został laureatem V edycji konkursu „Studencki Nobel”.

„Studencki Nobel” jest konkursem organizowanym cyklicznie przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, a jego celem jest wyłonienie Najlepszego Studenta Rzeczypospolitej Polskiej. Warto podkreślić, że laureatami trzech – spośród pięciu dotychczasowych edycji – są studenci AGH.

Norbert Kuder specjalizuje się w mechatronice. Laureat kilkunastu stypendiów i ponad 30 nagród konferencyjnych studiuje obecnie na Cranfield University w Wielkiej Brytanii. Najlepszy student RP podczas studiów na naszej uczelni był liderem wielu projektów, m.in. skonstruował drukarkę 3D, opracowywał z innymi studentami sterowiec, łazik górniczy i cewkę Tesli. Przypomnijmy, że w 2011 r. został on zwycięzcą konkursu branżowego (w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych) III edycji Studenckiego Nobla. W ostatnim czasie student AGH został laureatem konkursu „Droga na Harvard”.

Zwycięzca otrzymał 10 tys. złotych. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 28 czerwca w Warszawie.