Studenci z AGH nagrodzeni przez PTI

W gronie laureatów XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Polskiego Towarzystwa Informatycznego na najlepsze prace magisterskie z informatyki znaleźli się studenci Akademii Górniczo-Hutnicze.

Student Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, mgr inż. Paweł Pławiak otrzymał drugą nagrodę w konkursie za pracę pt. Porównanie systemów analizy danych opartych na metodach sztucznej inteligencji w zastosowaniu do przetwarzania sygnałów z e-nosów. Promotorem pracy był dr inż. Wojciech Maziarz.

Wyróżnienie otrzymał również mgr inż. Bartosz Wilk (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji). Praca pt. Installation of complex e-Science applications on heterogeneous cloud infrastructures została napisana pod kierunkiem dr. inż. Mariana Bubaka.

Do konkursu przyjęto 41 prac wykonanych w roku akademickim 2011/2012. Nagrody i wyróżnienia ufundowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Konkurs został zorganizowany przez Dolnośląski Oddział PTI.

Serdecznie gratulujemy!