Studenci i doktoranci AGH stypendystami MNiSW

Miło nam poinformować, że w gronie stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego znalazło się dziewięciu studentów oraz jedna doktorantka z Akademii Górniczo-Hutniczej.

Wśród stypendystów nagrodzonych za wybitne osiągnięcia znaleźli się studenci następujących kierunków:

• Tomasz Bilut – Mechatronika
  • Adam Fleszar – Automatyka i Robotyka
  • Maciej Golik – Informatyka
  • Piotr Jurkiewicz – Elektronika i Telekomunikacja
  • Jarosław Korus – Automatyka i Robotyka
  • Magdalena Krzosek – Kulturoznawstwo
  • Przemysław Lisowski – Informatyka Stosowana
  • Mateusz Odziomek – Technologia Chemiczna
  • Aleksandra Wajda – Inżynieria Materiałowa

Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymała również Pani mgr inż. Angelika Kmita z Wydziału Odlewnictwa, doktorantka w Katedrze Tworzyw Formierskich, Technologii Formy i Odlewnictwa Metali Nieżelaznych.

Stypendia zostały przyznane na rok akademicki lub na semestr. Wysokość stypendium, niezależnie od okresu przyznania, wynosi 14 000 zł – w przypadku studentów i 22 000 zł – w przypadku doktorantów. Stypendia zostaną wypłacone jednorazowo przez uczelnię.

Rektorzy uczelni wyższych przedstawili Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego 3755 wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 3001 wniosków studentów i 754 wnioski doktorantów. Na podstawie przedstawionych rankingów prof. Lena Kolarska-Bobińska podjęła decyzję o przyznaniu 934 stypendiów dla studentów oraz 84 stypendiów dla doktorantów na rok akademicki 2013/2014.