Studenci AGH nagrodzeni w programie „Diamentowy Grant”

Czworo studentów Akademii Górniczo-Hutniczej otrzymało nagrody w II edycji programu „Diamentowy Grant”, którego organizatorem jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Laureaci z Akademii Górniczo-Hutniczej:

• Michał Dąbek
    „Magnetyczne złącza tunelowe do pomiaru pól magnetycznych wysokich częstotliwości”
  • Daria Joanna Panek
    „Wykorzystanie sygnału mowy jako źródła informacji diagnostycznej, kontrolnej i prognostycznej w wybranych problemach medycznych związanych z otolaryngologią”
  • Ilona Kinga Piekarz
    „Metody pomiaru parametrów rodzajowych sprzężonych wieloprzewodowych linii transmisyjnych w zakresie mikrofalowym dla zastosowań w biosensorach”
  • Izabela Maria Słomian
    „Anteny o skanowanej wiązce promieniowania w szerokim zakresie kątowym projektowane z wykorzystaniem prawo-lewoskrętnych odcinków linii transmisyjnych do zastosowań w sensorach radarowych”

W tegorocznej edycji spośród 300 wniosków wyróżniono 89 projektów. Wartość przyznanych grantów wyniosła ponad 16,4 mln złotych. Wśród wyróżnionych projektów znalazło się: 35 projektów z obszaru nauk ścisłych i technicznych, 28 z obszaru nauk humanistycznych i społecznych oraz 26 z obszaru nauk przyrodniczych i medycznych.

Program „Diamentowy Grant” został ustanowiony, aby ułatwić wybitnie uzdolnionym studentom szybsze wejście na drogę kariery naukowej. Laureaci wyłaniani są w drodze konkursu. Mogą być do niego zgłoszone projekty badawcze stanowiące kontynuację badań naukowych prowadzonych pod kierunkiem opiekuna naukowego, promotora lub promotora pomocniczego przez wybitnie uzdolnionych absolwentów studiów pierwszego stopnia oraz studentów po ukończeniu trzeciego roku jednolitych studiów magisterskich.