fot: Maciej Dorosiński

Studenci AGH laureatami Turnieju Wiedzy Górniczej

Studenci Górnictwa i Geologii (specjalność górnictwo podziemne) na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii zostali laureatami Turnieju Wiedzy Górniczej. Inż. Łukasz Dubel zajął miejsce pierwsze, a inż. Adam Jankowski – drugie. Warto dodać, iż kolejny rok z rzędu Akademia Górniczo-Hutnicza dominowała w klasyfikacji drużynowej.

Konkurs obejmował 40 pytań zamkniętych dotyczących szczegółowej wiedzy z zakresu górnictwa rud miedzi, cynku i ołowiu oraz węgla kamiennego, a także przepisów i bieżącej sytuacji w przemyśle wydobywczym. Poziom turnieju był bardzo wyrównany, a czołowe lokaty dzieliły jednopunktowe różnice. Zwycięzcy zdobyli nagrody rzeczowe.

Nasi laureaci są członkami działającego na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Studenckiego Koła Naukowego „FILAR”.

Turnieju Wiedzy Górniczej odbył się 26 lutego 2019 r. w ramach konferencji naukowej „Szkoła Eksploatacji Podziemnej XXVIII”. Wzięło w nim udział dziewięcioro studentów kierunków górniczych z Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Śląskiej oraz Politechniki Wrocławskiej.