21.06.2021

Studenci AGH beneficjentami projektu „Najlepsi z najlepszych! 4.0.”

fot. źródło FB KN AGH Drone Engineering

fot. źródło FB AGH Space Systems

fot. źródło FB AGH Racing

fot. KSAF AGH

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki II naboru ofert w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych! 4.0.” Na wsparcie swojej aktywności, udział w międzynarodowych konkursach, zawodach i konferencjach studenci AGH otrzymają łącznie 773 407,50 zł.

Projekty studenckie z AGH, które otrzymały dofinansowanie:

• KN AGH Drone Engineering i KN NewTech
    rozwój bezzałogowych pojazdów powietrznych: drona załogowego, drona autonomicznego sterowanego z wykorzystaniem analizy obrazów oraz drona inspekcyjno-kurierskiego oraz rywalizacja na międzynarodowych zawodach inżynierii systemów bezzałogowych i publikacje na konferencjach naukowych
    kwota dofinansowania: 203 700,00 zł

• KN AGH Space Systems
    systemy rakietowe AGH Space Systemsbadania nad innowacyjnymi paliwami dla napędów hybrydowych oraz opracowywanie rozwiązań z powiązanych dziedzin inżynierii kosmicznej
    kwota dofinansowania: 184 800,00 zł

• KN KiNeMTticS (zespół AGH Racing)
    udział w międzykontynentalnych zawodach SAE/FS

kwota dofinansowania: 180 000,00 zł

• AGH Solar Boat
    udział w międzynarodowych zawodach łodzi solarnych
    kwota dofinansowania: 106 680,00 zł

• AGH Solar Plane
    udział w międzynarodowych zawodach autonomicznych, bezzałogowych statków powietrznych
    kwota dofinansowania: 90 720,00 zł

• Dominika Ciupek (opiekunem naukowym projektu jest dr inż. Tomasz Pięciak z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej)
    modelowanie multi-kompartmentowe struktur anizotropowych istoty białej mózgu na podstawie obrazowania dyfuzji-relaksometrii metodą rezonansu magnetycznego
    kwota dofinansowania: 7507,50 zł

Projekt „Najlepsi z najlepszych! 4.0.” realizowany jest ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego celem jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności.

Nadesłane 98 projektów zostało poddane merytorycznej ocenie, którą przeprowadził zespół ekspertów. Ostatecznie minister edukacji i nauki zatwierdził do finansowania 82 projekty na łączną kwotę 7 405 303,96 zł.