25.10.2021

Sportowe podsumowanie sezonu 2020/2021 – Gala Sportu Akademickiego


fot. AZS Akademicki Związek Sportowy

21 października 2021 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się Gala Sportu Akademickiego, na której spotkali się wybitni zawodnicy, medaliści i mistrzowie olimpijscy. Wydarzenie stanowiło uroczyste podsumowanie Akademickich Mistrzostw Polski 2020/2021. AGH zakończyła miniony sezon AMP jako wicemistrz zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w klasyfikacji uczelni technicznych.

Akademię reprezentowali: Rektor AGH prof. Jerzy Lis, Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Rafał Dańko, Prezes Klubu Uczelnianego AZS AGH dr hab. inż. Jarosław Jakubski, prof. AGH oraz Dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH mgr Piotr Biel.

Podczas Gali Sportu Akademickiego co roku spotykają się ludzie Akademickiego Związku Sportowego. W tym roku dziewięć z czternastu polskich medali na igrzyskach olimpijskich w Tokio zostało wywalczonych właśnie przez sportowców z klubów AZS. Największymi gwiazdami gali byli medaliści olimpijscy z Tokio, m .in. reprezentująca AZS AGH Kraków i absolwentka AGH Maria Sajdak, którzy otrzymali nagrody – Złote Gryfy.

Galę Sportu Akademickiego 2021 zorganizował Akademicki Związek Sportowy w Gdańsku, który obchodzi setną rocznicę swojego powstania.