Specjalność prowadzona na Wydziale Metali Nieżelaznych wyróżniona w konkursie „Studia z Przyszłością”

Specjalność Modern Materials Design and Application, prowadzona na Wydziale Metali Nieżelaznych w ramach studiów II stopnia na kierunku Inżynieria Materiałowa, otrzymała certyfikat i znak jakości „Studia z Przyszłością”. Wyróżnienie zostało przyznane przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w ramach prowadzonego przez nią ogólnopolskiego konkursu i programu akredytacji kierunków studiów „Studia z Przyszłością”.

Wyróżniona specjalność cieszy się wśród studentów dużym zainteresowaniem dzięki nowoczesnej koncepcji kształcenia, jej zgodności z misją i umiędzynarodowieniem uczelni oraz dostosowaniem specjalności do potrzeb rynku pracy i oczekiwań otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni, a przede wszystkim dzięki wykwalifikowanej kadrze dydaktycznej wydziału. Potwierdzeniem dużego zainteresowania jest między innymi obecność studentów z takich krajów jak Włochy czy Indonezja.

Konkurs i program akredytacji „Studia z Przyszłością”, który odbył się po raz trzeci, służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków oraz programów studiów na polskich uczelniach. Do konkursu mogą być zgłaszane kierunki studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich, a także studia podyplomowe, studia doktoranckie i specjalności prowadzone w polskich szkołach wyższych wszystkich typów.

Certyfikatem „Studia z Przyszłością” wyróżniane są kierunki realizowane według oryginalnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy.