09.05.2022

Siatkarze AZS AGH wicemistrzami Akademickich Mistrzostw Polski

Na zdjęciu mecz siatkówki. W kadrze z jednej strony siatki trzech zawodników, z drugiej - jeden. Wszyscy wystawiają ręce w stronę piłki, która jest nad siatką. Zawodników widać od pasa w górę. Trzech zawodników na pierwszym planie widzimy od tyłu. Mają czarne koszulki z numerami, nazwiskami, nazwami sponsorów. Widać także logo AGH oraz napis AZS AGH Kraków. Zawodnik po przeciwnej stronie ma granatową koszulkę. Widać jego twarz. Po lewej stronie, za zawodnikami, w tle widoczne logo sponsora zawodów PZU.

fot. materiały organizatora

W finale Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce drużyna siatkarzy AZS AGH wywalczyła srebrny medal.

Złoto i brąz przypadły odpowiednio: Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu oraz Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie.

W zawodach wzięło udział po 16 drużyn mężczyzn i kobiet. Rywalizacja toczyła się najpierw w ramach czterech grup, z których wyłonieni zostali ćwierćfinaliści.

Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce odbyły się w dniach 5–8 maja 2022 r. w Poznaniu. Gospodarzem wydarzenia był Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.