fot. Zbigniew Sulima, Biuletyn AGH

Reprezentacja AGH mistrzem w grze komputerowej Overwatch

Reprezentacja Akademii Górniczo-Hutniczej„AGHresorzy” została mistrzem Polski e-sportowej Ligi Akademickiej w grze komputerowej Overwatch, pokonując w finale zawodników Politechniki Warszawskiej. Trzecie miejsce zajęła drużyna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W skład zwycięskiego zespołu weszli: Filip Szostek (kapitan), Katarzyna Paciorek, Krzysztof Kosecki, Aleksander Kuźma, Karol Piwnicki, Marcin Boślak oraz Mateusz Szymański. Medale wręczyła mistrzom Prorektor ds. Studenckich AGH dr hab. Anna Siwik, prof. nadzw.

Przez cały turniej nasza reprezentacja nie trafiła na równego sobie przeciwnika i wygrała pięć meczów z wynikiem 4:0 oraz jeden z wynikiem 3:1, co dało ostateczny bilans 23:1. Rozgrywki odbywały się w ramach drugiego sezonu e-sportowej Ligii Akademickiej, który trwał od 6 marca do 25 kwietnia 2018 r. Wzięło w nich udział 16 drużyn akademickich.

Kolejny sezon ligi, do którego nasi zawodnicy mają zapewnioną kwalifikację, już od października br.