Profesor z AGH prezesem Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego

Prof. dr hab. inż. Dariusz Kata z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki został wybrany prezesem Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego (PTM). Ponadto na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej PTM wybrano prof. dr. hab. inż. Jerzego Lisa, Prorektora ds. Współpracy AGH.

Wybory Zarządu Głównego PTM i Komisji Rewizyjnej odbyły się 18 marca 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej podczas walnego zebrania członków Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego. Wzięło w nim udział ponad 100 przedstawicieli polskiej nauki reprezentujących największe ośrodki naukowe w kraju.

Misją PTM jest rozwijanie nauki o materiałach, integracja środowiska i wytyczanie nowych kierunków kształcenia studentów i doktorantów. Do PTM należą wybitni naukowcy z całej Polski pełniący ważne funkcje w komitetach naukowych i centralnych komisjach działających pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.