Profesor Jerzy Sobczak członkiem Komitetu Zarządzającego Europejskiej Akcji COST

Miło nam poinformować, że prof. dr hab. inż. Jerzy Sobczak z Wydziału Odlewnictwa na wniosek Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego został nominowany na członka Komitetu Zarządzającego Europejskiej Akcji COST CA18125 High Porosity Media.

Ponadto w Akcji COST CA17124 Digital forensics: evidence analysis via intelligent systems and practices członkiem Komitetu Zarządzającego został naukowiec z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej dr hab. inż. Piotr Kowalski.

COST (The European Cooperation in Science and Technology) zapewnia środki finansowe na tworzenie sieci badawczych zwanych działaniami COST. Sieci te oferują otwartą przestrzeń do współpracy między naukowcami w całej Europie (i poza nią), a tym samym dają impuls do rozwoju badań i innowacji. ​​Naukowcy mogą stworzyć sieć –  w oparciu o własne zainteresowania i pomysły badawcze w ramach dowolnej dziedziny nauki.

Informacje związane z naborami wniosków w ramach programów COST można znaleźć na stronie internetowej https://www.cost.eu/cost-actions/browse-actions/.