16.08.2017

Prof. Marek Ogiela odebrał wyróżnienie przyznane mu przez amerykańskie towarzystwo SPIE


fot. archiwum prywatne prof. Marka Ogieli

Prof. dr hab. Marek Ogiela z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej odebrał wyróżnienie związane z przyznanym mu w tym roku prestiżowym statusem Fellow Member w amerykańskim towarzystwie SPIE (International Society for Optics and Photonics).

Ceremonia wręczenia dyplomów i promocji nowych członków do statusu Fellow Member odbyła się podczas międzynarodowej konferencji Optics+Photonics 2017 w San Diego, która skupiła wielu znakomitych naukowców reprezentujących najlepsze wiodące uniwersytety i laboratoria badawcze z całego świata.

Towarzystwo SPIE jest największą międzynarodową organizacją naukową zajmująca się optyką i fotoniką. Powstała w 1955 r. i liczy obecnie ponad 260 000 członków z ponad 160 krajów.

W ciągu swojej wieloletniej działalności wyróżnienie Fellow Member otrzymało łącznie ponad 1000 uczonych. W gronie 71 znakomitych naukowców z całego świata, którzy w tym roku otrzymali tę zaszczytną godność prof. Ogiela jest jedynym polskim uczonym. Dotychczas grono Fellow Member liczyło dziewięciu członków z Polski.