Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Ponad 20 medali dla pływaków KU AZS AGH Kraków w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców

Zawodnicy sekcji pływackiej KU AZS AGH Kraków wywalczyli 21 medali podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Nasi sportowcy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji punktowej młodzieżowców oraz czwarte w kategorii open. KU AZS AGH Kraków zajął najwyższą pozycję spośród klubów z Małopolski.

W zawodach, które odbyły się w dniach 19-22 grudnia 2017 r. na pływalni krytej Politechniki Łódzkiej, uczestniczyło blisko 900 zawodników reprezentujących 150 klubów z całej Polski.

Klasyfikacja open (seniorzy)

• medal złoty
    Anna Kawecka – 100 m stylem dowolnym (0:55,08)

• medale srebrne
    Mateusz Wysoczyński – 400 m stylem dowolnym (3:44,34)
    Anna Kawecka – 50 m stylem dowolnym (0:24,96)
    sztafeta kobiet 4×50 m stylem zmiennym: Anna Kozłowska, Paulina Uryga, Luigia Sirignano, Anna Kawecka (1:53,04)

• medale brązowe
    Paulina Uryga – 50 m stylem klasycznym (0:31,82)
    Krystian Bałabuch – 200 m stylem zmiennym (1:58,16)
    Mateusz Wysoczyński – 100 m stylem motylkowym (0:51,95)
    sztafeta kobiet 4×100 m stylem dowolnym: Anna Kozłowska, Paulina Uryga, Luigia Sirignano, Anna Kawecka (3:46,45)

Klasyfikacja młodzieżowców (19-23 lata)

• medale złote
    Anna Kozłowska – 100 m stylem zmiennym (1:03,80)
    Luigia Sirignano – 50 m stylem dowolnym (0:26,12)

Paulina Uryga – 50 m stylem klasycznym (0:31, 82)
    Mateusz Ungeheuer – 200 m stylem grzbietowym (1:56,65)
    Anna Kozłowska – 200 stylem zmiennym (2:16,92)
    Mateusz Ungeheuer – 50 m stylem grzbietowym (0:24,12)
    sztafeta mieszana 4×50 m stylem zmiennym: Mateusz Ungeheuer, Paulina Uryga, Artem Naumenko, Luigia Sirignano (1:45,73)
    sztafeta mieszana 4×50 m stylem dowolnym: Mateusz Ungeheuer, Kamil Buczkowski, Paulina Uryga, Anna Kozłowska (1:38,08)

Maciej Sobczyk – 400 m stylem zmiennym (4:21,20)
    Mateusz Ungeheuer – 100 m stylem grzbietowym (0:53,02)
    sztafeta mężczyzn 4×100 m stylem dowolnym: Krystian Bałabuch, Kamil Buczkowski, Artem Neumenko, Krzysztof Litwa (3:21,93)
    sztafeta mężczyzn 4×200 m stylem dowolnym: Maciej Sobczyk, Krzysztof Litwa, Kamil Szydłowski, Kamil Buczkowski (7:38,52)