Dr inż. Daniel Prusak

Naukowiec z AGH laureatem konkursu „Brokerzy Innowacji”

Dr inż. Daniel Prusak z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH znalazł się w gronie 30 laureatów I edycji konkursu „Brokerzy Innowacji”, który został zorganizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Do głównych zadań brokerów innowacji należy m.in. inicjowanie procesów komercjalizacji wyników badań naukowych, zakładanie spółek typu spin off, zawieranie umów licencyjnych, tworzenie sieci kontaktów i organizacja spotkań przedsiębiorców z naukowcami, a także przygotowywanie wykazów projektów badawczych posiadających wysoki potencjał komercyjny.

Laureaci I edycji konkursu reprezentują 20 uczelni, głównie technicznych, ale są wśród nich także uniwersytety i jedna szkoła niepubliczna. Czternastu spośród nich to laureaci prestiżowego programu TOP 500 Innovators, którzy odbyli szkolenia z zakresu komercjalizacji wyników badań na najlepszych uczelniach świata oraz w najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstwach.