Zwycięskie drużyny z AGH; stoją od lewej: Dominik Starostka, Damian Wojna, Agata Makowiec, Martyna Danch, Piotr Siwek i Michał Zjawiński; fot. P. Siwek

Nasi studenci mistrzami konkursu geologicznego

Trzy drużyny, w skład których weszli studenci Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, zajęły miejsca na podium w II Geologicznych Mistrzostwach Polski organizowanych w ramach programu edukacyjnego, który od kilku lat prowadzi PGNiG SA.

W skład zwycięskich drużyn weszli:

• Damian Wojna i Dominik Starostka – pierwsze miejsce,
  • Piotr Siwek i Michał Zjawiński – drugie miejsce,
  • Agata Makowiec i Martyna Danch – trzecie miejsce.

Eliminacje na uczelniach w całym kraju wyłoniły osiem drużyn z najwyższymi wynikami, z czego aż pięć reprezentowało Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska. Do ścisłego finału zakwalifikowały się trzy drużyny z Akademii Górniczo-Hutniczej oraz jedna reprezentująca Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Studenci musieli wykazać się wiedzą na temat: geologii dynamicznej, sedymentologii, geologii naftowej, geologii złóż i geologii historyczna.

Finał mistrzostw odbył się na początku czerwca br. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie.