Nagroda za najlepszy podręcznik dla Wydawnictw AGH

Wydawnictwa AGH zostały nagrodzone w konkursie na najlepszy podręcznik i skrypt akademicki za publikację „Mechanika budowli. Teoria i przykłady” autorstwa prof. Mariana Palucha.

Podczas pierwszego dnia Targów Książki w Krakowie (25-28 października br.) odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy podręcznik i skrypt akademicki 2012, w którym nagrody otrzymują wydawcy. Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych przyznało Wydawnictwom AGH Statuetkę Gaudeamus, która jest nagrodą za wydanie publikacji „Mechanika budowli. Teoria i przykłady” . Autor podręcznika, prof. Marian Paluch jest pracownikiem Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH.

Podręcznik wprowadza w problematykę analizy statycznej i dynamicznej inżynierskich konstrukcji budowlanych. Pisany był z myślą o studentach wydziałów inżynierii lądowej wyższych szkół technicznych. Treść książki jest wynikiem doświadczeń prof. M. Palucha zdobytych podczas prowadzenia zajęć - wykładów i ćwiczeń projektowych - dla studentów Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii kierunku budownictwo w Akademii Górniczo-Hutniczej. Podręcznik przeznaczony jest głównie dla studentów i młodych adeptów sztuki inżynierskiej. Stanowić może również pomoc dla inżynierów projektantów zajmujących się obliczeniem i wymiarowaniem konstrukcji budowlanych.