Nagroda Fundacji Sapere Auso dla studenta AGH

Mgr inż. Mateusz Rzeszutek, absolwent Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH, otrzymał nagrodę I stopnia w kategorii „ochrona środowiska” w konkursie na najlepsze prace magisterskie w zakresie edukacji ekologicznej i ochrony środowiska.

Uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody, odbyła się 9 grudnia 2013 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Wyróżniona praca pt. „Ocena oddziaływania Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Krakowie na jakość powietrza z wykorzystaniem matematycznego modelu dyspersji CALPUFF” powstała pod kierunkiem dr. inż. Roberta Oleniacza z Katedry Kształtowania i Ochrony Środowiska.

Konkurs został zorganizowany przez Sapere Auso Małopolską Fundację Stypendialną oraz dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W kategorii „edukacja ekologiczna” oceniano prace dotyczące działalności edukacyjnej na polu ekologii, a w kategorii „ochrona środowiska” – prace dotyczące rozwiązań, narzędzi, inwestycji i realizacji z zakresu ochrony środowiska. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy z tych dziedzin, a także zainteresowanie tą tematyką studentów małopolskich uczelni oraz studentów z Małopolski studiujących na uczelniach poza województwem małopolskim.