Młodzi uczeni z AGH docenieni przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej

Czterech naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej: Łukasz Krzyżowski z Wydziału Humanistycznego (dziedzina: socjologia), Łukasz Lach z Wydziału Zarządzania (dziedzina: ekonomia), Michał Nowak z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej (dziedzina: fizyka), Hubert Paweł Ruta z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (dziedzina: budowa i eksploatacja maszyn) otrzymało roczne stypendia od Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w ramach programu START. Młodzi badacze zostali docenieni za swoje dotychczasowe osiągnięcia naukowe.

W programie mogą brać udział osoby, które nie ukończyły trzydziestu lat, są doktorantami lub pracownikami wyższych uczelni oraz mają już opublikowany własny dorobek naukowy. Stypendia mają zachęcić młodych ludzi do oddania się nauce i zgłębiania swojej dyscypliny wiedzy. Nagroda ma także umożliwić im dalszy rozwój i prowadzenie własnej pracy badawczej.

W 20. edycji konkursu START wzięło udział 960 osób, ale tylko 117 spośród nich dostało stypendium. W tym roku wyniosło ono 28 tys. zł. Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się 21 kwietnia 2012 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!