09.04.2018

Mistrzostwo AGH w klasyfikacji uczelni technicznych na zawodach we wspinaczce sportowej


fot. archiwum organziatorów Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej Akademia Górniczo-Hutnicza zdobyła mistrzowski tytuł w klasyfikacji uczelni technicznych. Ponadto nasze zawodniczki zdobyły cztery medale indywidualne.

W konkurencjach na trudność, prędkość oraz w boulderingu wystartowało ponad 340 sportowców reprezentujących 44 uczelnie. Licząca 17 osób drużyna z AZS AGH Kraków była jedną z najliczniejszych.

AGH w klasyfikacji generalnej kobiet wyprzedziła Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, a w klasyfikacji uczelni technicznych (kobiety) – Politechnikę Gdańską i Politechnikę Wrocławską.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn nasza uczelnia uplasowała się na drugim miejscu, za Uniwersytetem Warszawskim, a przed Politechniką Gdańską. W gronie uczelni technicznych (mężczyźni) AGH zajęła pierwsze miejsce przed Politechniką Gdańską i Politechniką Lubelską.

Medale indywidualne zdobyły nasze zawodniczki: 

  • Jadwiga Szkatuła – srebro w konkurencji na trudność oraz srebro w boulderingu,
  • Karolina Ośka – brąz w boulderingu,
  • Izabela Janis – brąz w konkurencji na czas.


Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej odbyły się w dniach 6-8 kwietnia 2018 r. w Katowicach i Sosnowcu. Organizatorem wydarzenia był AZS Katowice.