Medalowe ósemki wioślarskie

Nasza męska ósemka wioślarska zdobyła złoto, a damska brąz w Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie.AGH zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

Skład ósemki męskiej: Tomasz Calik, Dawid Długosz, Grzegorz Grabowski, Piotr Grzesik, Marek Kobosko, Antoni Radomiński-Lasek, Jan Rosa, Maciej Smreczak, Karolina Piotrowska

Skład ósemki damskiej: Zofia Decker, Maria Goli, Kamila Jasińska, Joanna Kusek, Anna Patryla, Klaudia Sachmerda, Joanna Sarysz, Maja Wiśniewska, Weronika Żmuda

Zawody odbyły się w dniach 20–22 maja 2022 r. w Bydgoszczy. Organizatorem był bydgoski Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Rywalizacja na torze regatowym w Brdyujściu skupiła ponad 240 zawodników z 23 uczelni.

Wyniki klasyfikacji generalnej drużynowej

• 1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu