Medale na targach INTARG 2019 dla innowacyjnych projektów realizowanych w AGH

Nowatorskie rozwiązania prowadzone w Akademii Górniczo-Hutniczej w ramach projektu InRed, który kierowany jest przez prof. dr. hab. inż. Andrzeja Dziecha, zostały nagrodzone medalami na międzynarodowych targach wynalazków i innowacji INTARG 2019.

Złote medale

• Inteligentny system zarządzania procedurami remontowo-diagnostycznymi z automatyczną korekcjąInCor  (Intelligent cyber-physical workflow system with augmented reality interface).
    Autorzy rozwiązania: dr inż. Wojciech Chmiel, dr inż. Michał Turek, dr inż. Dariusz Pałka, dr inż. Piotr Kadłuczka i dr inż. Zbigniew Mikrut z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, prof. dr hab. Inż. Andrzej Dziech i mgr inż. Jan Derkacz z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oraz mgr inż. Rafał Budzisz z Doosan Babcock Polska. InCor otrzymał także nagrodę ministra inwestycji i rozwoju za najbardziej innowacyjne rozwiązanie.

• System detekcji dymu i ognia za pomocą kamery monitoringu wizyjnego – DESMOFI (Smoke and fire detection system using a video monitoring camera)
    Autorzy rozwiązania: prof. dr hab. inż. Andrzej Dziech, dr inż. Andrzej Matiolański, dr inż. Michał Grega, mgr inż. Piotr Guzik i mgr inż. Jan Derkacz, mgr inż. Piotr Bogacki  (doktorant) z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, dr inż. Wojciech Chmiel z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej oraz mgr inż. Rafał Budzisz z firmy Doosan Babcock Polska.

Srebrny medal

• Adaptacyjny system zarządzania łącznością bezprzewodową w warunkach przemysłowych (Adaptive Wireless Communications System for Industrial Environment)
    prof. dr hab. inż. Andrzej Dziech, dr inż. Janusz Gozdecki, dr hab. Marek Natkaniec, mgr inż. Krzysztof Łoziak, mgr inż. Jan Derkacz z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji

Targi INTARG 2019 odbyły się w dniach 4-6 czerwca 2019 r. w Katowicach.