Aktualności

Aktualności

Reprezentanci AGH ze zdobytymi medalami, fot. Walusza Fotografia

Medale Akademickich Mistrzostw Polski dla brydżystów z AGH

Złote medale w rywalizacji par oraz srebrne w turnieju drużynowym zdobyli zawodnicy AZS AGH podczas Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym. Ponadto Akademia Górniczo-Hutnicza uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej uczelni.

Studenci AGH Krzysztof Piotrowski i Łukasz Baniak, rywalizując z ponad 80 parami, wyprzedzili reprezentantów Politechniki Wrocławskiej (medal srebrny) oraz Politechniki Warszawskiej (medal brązowy).

W turnieju drużynowym srebrne medale dla AGH wywalczyli: Krzysztof Cetera, Michał Igła, Błażej Krawczyk i Przemysław Kurzak. Złoto trafiło do zespołu z Akademii Leona Koźmińskiego, a brąz – Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dużą rolę w przygotowaniu naszych zawodników odegrał trener Tomasza Radko, licencjonowany instruktor Polskiego Związku Brydża Sportowego, który prowadzi regularne zajęcia szkoleniowe z członkami sekcji brydża AZS AGH. Oprócz sportowej sekcji brydża w AGH działa Uczelniana Organizacja Studencka Just Bridge, której opiekunem merytorycznym jest dr Lech Adamus z Wydziału Matematyki Stosowanej.

Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym odbyły się w Chorzowie w dniach 15-17 marca 2018 r. Wzięło w nich udział ponad 180 zawodników (w tym 12 z AGH) z 24 uczelni. Organizatorem wydarzenie był AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.