Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Koszykarze KS AGH Kraków mistrzami Polski w turnieju U-20

Drużyna KS AGH Korona Oknoplast Kraków zdobyła pierwsze miejsce w Finałowym Turnieju Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn U-20 (do lat 20). Gospodarzem zawodów, które odbyły się w AGH dniach 27 lutego – 3 marca 2019 r., był KS AGH Kraków.

W hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH gościło osiem najlepszych zespołów w kraju, które w zaciekłej rywalizacji walczyły o mistrzowski tytuł. W tym gronie obok KS AGH Korona Oknoplast Kraków znalazły się następujące drużyny: Exact Systems Śląsk Wrocław, Asseco Arka Gdynia, KS Rosa-Sport Radom, Trefl Sopot, UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, WKK Wrocław, MKS Pruszków.

Koszykarskie pojedynki dostarczały zgromadzonym tłumnie kibicom wspaniałych sportowych emocji na najwyższym poziomie. W finałowym starciu zespół AGH pokonał Asseco Arkę Gdynia 72:65 i tym samym został mistrzem Polski U-20. Ponadto MVP (ang. most valuable player – najbardziej wartościowy gracz) turnieju finałowego został obrońca KS AGH Korona Oknoplast Maciej Koperski. Warto dodać, że w trakcie całego turnieju finałowego zawodnicy AGH przegrali tylko jedno spotkanie (66:78).

Naszych mistrzów trenuje Wojciech Bychawski.