fot. archiwum ESN AGH Krakow

Erasmus Student Network AGH z ogólnopolskimi nagrodami za działalność

Ogólnopolskie nagrody stars w aż siedmiu kategoriach zdobyła organizacja studencka Erasmus Student Network (ESN) AGH Krakow oraz jej członkowie podczas „National platform”, czyli zjazdu wszystkich krajowych sekcji tego stowarzyszenia w Warszawie.

Nagrody stars przyznawane są corocznie. W tym roku rozdano je podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji 20-lecia działalności Erasmus Student Network w Polsce. ESN AGH otrzymała nagrody w następujących kategoriach:

• dla najlepszej sekcji w Polsce (1 miejsce),
  • dla najbardziej zaangażowanej sekcji w działania ESN international (1 miejsce),
  • za najlepszy projekty sekcyjny w Polsce (1 miejsce) – za projekt exchange zone,
  • dla najlepszego szkoleniowca w Polsce (1 miejsce) – Paulina Traczyk,
  • dla najlepszego prezydium zjazdu (1 miejsce) – Karolina Tokarz i Szymon Semper,
  • dla najlepszego delegata sekcji (1 miejsce) – Bartosz Wojtas,
  • dla najlepszego koordynatora ogólnopolskiego (2 miejsce) – Szymon Semper.

Podczas „National platform” spotykają się przedstawiciele wszystkich sekcji ESN z sieci ESN Polska. W trackie trzydniowego wydarzenia wybierany zostaje zarząd ogólnopolski oraz przeprowadzane zostają głosowania nad przyszłością rozwoju sieci.

Na tegorocznym zjeździe dwóch członków Erasmus Student Network AGH Krakow, którzy niedawno zakończyli kadencję 2017/2018 w zarządzie sekcji lokalnej, zostało wybranych do zarządu ogólnopolskiego ESN Polska. Są to:

• Bartosz Wojtas, były przewodniczący ESN AGH w kadencji 2017/2018, został wybrany na funkcję członka zarządu ds. kontaktów międzynarodowych ESN Polska;
  • Natalia Kostrzewa, były członek zarządu ds. projektów ESN AGH w kadencji 2017/2018, została wybrana na funkcję członka zarządu ds. projektów ogólnopolskich ESN Polska.

Sukces ESN AGH to zasługa wielu pokoleń wolontariuszy oraz wielkiego wsparcia ze strony uczelni, bez pomocy której nie mielibyśmy możliwości się rozwijać – powiedziała Karolina Mroczko, przewodnicząca ESN AGH Krakow.