Drugie miejsce AGH wśród polskich uczelni technicznych w rankingu Emerging Economies

Znamy wyniku najnowszego międzynarodowego rankingu Emerging Economies 2018. Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła w nim drugie miejsce wśród polskich uczelni technicznych. W zestawieniu ogólnym AGH znalazła się w przedziale 201-250.

Opracowywane przez Times Higher Education zestawienie Emerging Economies University Rankings 2018 porównuje uczelnie z państw określanych jako „rynki wschodzące”. W najnowszym rankingu znalazło się 378 najlepszych szkół wyższych z 42 krajów, w tym 12 uczelni z Polski.

Ranking Emerging Economies tworzony jest w oparciu o kilkanaście wskaźników badających uczelnie pod kątem realizacji ich głównych zadań – kształcenia, badań naukowych, cytowania, transferu wiedzy i umiędzynarodowienia. Metodologia badań została dopracowana w taki sposób, aby lepiej odzwierciedlić charakterystykę i priorytety rozwoju szkół wyższych w gospodarkach rozwijających się. Większą wagę przykłada się m.in. do związków uczelni z przemysłem oraz do ich umiędzynarodowienia.

Emerging Economies University Rankings 2018 – polskie uczelnie

• 1. Uniwersytet Warszawski
    (87 miejsce, ocena ogólna: 30,4)
  • 2. Uniwersytet Jagielloński