„Best Paper Award” dla naukowców z AGH

Publikacja, której autorami są dr Lidia Ogiela (Wydział Zarządzania) oraz prof. Marek Ogiela (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej), została wyróżniona nagrodą „Best Paper Award” podczas Konferencji STA 2013 zorganizowanej w jednym z najbardziej prestiżowych japońskich uniwersytetów technicznych – Fukuoka Institute of Technology.

Wyróżniona praca pt. „Security of cognitive information systems” dotyczyła zagadnień bezpieczeństwa funkcjonowania kognitywnych systemów informacyjnych nowej generacji oraz wykorzystania danych biometrycznych w spersonalizowanej kryptografii i zarządzaniu sekretnymi danymi.

Praca z AGH byłą jedyną zakwalifikowaną pracą pochodzącą z Polski. Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że praca z afiliacją AGH miała znaczną konkurencję w ponad 120 pracach zgłoszonych z różnych rejonów świata i uznanych jednostek naukowych.

Prace badawcze zespołu autorów w nagrodzonej tematyce są rozwijane od kilku lat i stały się już szeroko rozpoznawalne na świecie jako autorskie badania rozwijane na naszej uczelni.