Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

AZS AGH najlepszym akademickim klubem sportowym Małopolski

Miło nam poinformować o wspaniałych sukcesach AZS AGH. Klub reprezentujący Akademię Górniczo-Hutniczą zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polskich oraz został zwycięzcą Małopolskiej Ligi Akademickiej.

19 października br. w Poznaniu odbyła się Gala Sportu Akademickiego podsumowująca pracę Akademickiego Związku Sportowego w ubiegłym sezonie. Uczestniczyło w niej ponad 300 osób, wśród których znaleźli się przedstawiciele wszystkich ośrodków sportu studenckiego, a także tegoroczni bohaterowie Igrzysk Olimpijskich, Akademickich Mistrzostw Świata, Europejskich Igrzysk Studenckich i Akademickich Mistrzostw Polski.

Wspaniałe sukcesy sportowców z AZS AGH w sezonie 2011/2012 znalazły odzwierciedlenie w rankingach. Klub reprezentujący Akademię Górniczo-Hutniczą zajął II miejsce w Klasyfikacji Generalnej Akademickich Mistrzostw Polski, ustępując I lokatę jedynie Uniwersytetowi Warszawskiemu. Warto podkreślić, że do rywalizacji stanęło aż 175 klubów uczelnianych. Co więcej, AZS AGH zajął I miejsce w kategorii uczelni technicznych. To historyczny sukces, który wspólnymi siłami osiągnęli studenci reprezentujący naszą uczelnię. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie akademickim klub sklasyfikowany został na IV miejscu Klasyfikacji Generalnej AMP i II w kategorii szkół technicznych.

Poznańska gala była okazją do podsumowania 60-letniej działalności na uczelniach studiów wychowania fizycznego. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało ich pracownikom ponad 30 odznak. Złotą odznaką „Za zasługi dla sportu" został uhonorowany pracownik naszej uczelni - mgr Stanisław Zapart.

Podsumowanie sezonu miało miejsce również 24 października br. w Krakowie, w Małopolskiej Lidze Akademickiej. AZS AGH został najlepszym klubem uczelnianym w Małopolsce, wyprzedzając m.in. KS AZS AWF Kraków i AZS UJ. W całorocznej rywalizacji wzięło udział 14 uczelni wyższych Małopolski.

AZS AGH zrzesza ponad 1000 studentów, którzy tworzą 45 sekcji sportowych, w 32 dyscyplinach. Uczelnia wspiera kilka sekcji wyczynowych. Wizytówką sekcji jest drużyna badmintonowa, która występuje w ekstraklasie, a jej zawodnicy zdobywają medale w mistrzostwach kraju. Sukcesem zakończył się także sezon dla siatkarek AGH Galeco Wisły Kraków, które awansowały do I ligi.

Gratulujemy sportowcom, trenerom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałych wyników!