Fot. Ewcia_mk Foto

Fot. Ewcia_mk

Awans koszykarzy AZS AGH Kraków do I ligi

Koszykarze AZS AGH Kraków odnieśli wspaniały sukces, pokonując 2 czerwca drużynę Rycerzy Rydzyna. Dzięki zwycięstwu w tym spotkaniu nasi reprezentanci po dwóch sezonach ponownie powracają na parkiet I ligi.

Pełen emocji mecz, który odbył się w hali przy ul. Piastowskiej w Krakowie, zakończył się wynikiem 80:76. Ostatecznie AZS AGH Kraków zajął 3 miejsce w II lidze mężczyzn, a to zwycięstwo otworzyło mu drogę do gry w I lidze.

W sezonie 2020/2021 drużyna grała w składzie: Dawid Biegoń, Damian Dyrda, Dominik Korbiel, Konrad Mamcarczyk, Miłosz Matyja, Michał Medes, Michał Pieniążek, Mikołaj Smarzy, Michał Szwedo, Bartosz Wróbel, Patryk Wydra, Paweł Zmarlak, Tomasz Zych, Jakub Zydroń.

Sztab szkoleniowy tworzą: Wojciech Bychawski – trener, Tomasz Orlicki – asystent trenera, Piotr Biel – trener przygotowania motorycznego, Anna Rybarz – fizjoterapeutka oraz Zofia Flasińska – kierownik drużyny.
Zdjęcie przedstawia drużynę koszykarzy na hali sportowej świętującą zwycięstwo. W centralnej części widać strzelającą tubę szampana, a na podłodze rozsypane konfetti
Fot. Okapi Studio Live

– Sezon 2020/2021 kończymy z podwójnym sukcesem – 30 maja wywalczyliśmy brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w Łodzi, a trzy dni później na własnym parkiecie przypieczętowaliśmy ligę awansem. Jestem dumny ze swojej drużyny, bo pomimo licznych kontuzji, z którymi się borykaliśmy, udało się zrealizować postawione na początku roku cele. Mamy upragniony awans i mam nadzieję, że tym razem na dłużej zagościmy na zapleczu ekstraklasy. Jestem niezwykle wdzięczny władzom uczelni, bo dzięki ich wsparciu od kilku lat możemy się rozwijać sportowo i spełniać marzenia!
– powiedział trener Wojciech Bychawski.