fot. Paweł Cegielski, KSAF AGH

AGH Racing zdobył trzy puchary w Holandii

AGH Racing podczas startu na zawodach Formuła Student Netherlands odnotował najlepsze wyniki w historii zespołu, zdobywając trzy puchary w kategorii samochodów spalinowych oraz zajmując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Czterodniowa rywalizacja na torach w Assen, w której uczestniczyło 46 zespołów, toczyła się w dniach 9-12 lipca br. W zawodach wystartowały dwa bolidy z AGH (w dwóch kategoriach): Grażyna – zmodernizowana konstrukcja spalinowa oraz Stanisław – nowy bolid elektryczny.

Pierwszego dnia zawodów miała miejsce rejestracja i kontrola techniczna. W drugim dniu zawodów po kolejnej kontroli technicznej, którą bolid spalinowy bardzo szybko ukończył, pojazd był przygotowywany do konkurencji dynamicznych. Późnym popołudniem studentom udało się podejść do pierwszej z nich – Skid Pada. Zespół pracował również nad bolidem elektrycznym, zbierając cenne informacje od bardziej doświadczonych zespołów, a także stosując się do zaleceń sędziów. W międzyczasie odbywały się konkurencje statyczne czyli: Business Presentation, Cost & Manufacturing oraz Design Event.

11 lipca miały miejsce kolejne konkurencje dynamiczne, czyli Acceleration i Autocross. W pierwszej z nich AGH Racing okazał się najlepszy, natomiast w drugiej uplasował się na drugim miejscu, co uwarunkowało pozycję startową podczas ostatniej konkurencji – Endurance.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych rezultatów. Odnotowaliśmy najwyższe wyniki w historii zespołu, zdobywając trzy puchary. Pokazaliśmy moc w konkurencjach Acceleration, Skid Pad oraz Autocross. Nie wiele zabrakło również w Business Presentation, w której zajęliśmy 4 miejsce, będąc blisko podium. Podczas tych zawodów udowodniliśmy naszą wysoką pozycję wśród zespołów Formuły Student – relacjonuje Konrad Pajdzik.

Puchary zostały przyznane w następujących konkurencjach:

• 1 miejsce – Acceleration
  • 2 miejsce – Skid-Pad
  • 2 miejsce – Autocross

Kolejnym wyzwaniem dla AGH Racing jest udział w zawodach FS Italy.