fot. archiwum AGH Racing

AGH Racing najlepszy na ogólnopolskich warsztatach Formuły Student

AGH Racing zdobył pierwsze miejsce na II ogólnopolskich warsztatach Formuły Student, w których wzięły udział studenckie zespoły wyścigowe, startujące w zawodach Formuły Student. Zdobyty puchar potwierdza doskonałą kondycję zespołu oraz pełne przygotowanie do startów w sezonie 2018.

Warsztaty odbyły się na torze Akademii Kierowcy w Międzychodzie koło Poznania. Celem wydarzenia było sprawdzenie bolidów, a także podniesienie kwalifikacji kierowców oraz teamów technicznych odpowiedzialnych za budowę i utrzymanie sprawności pojazdów. AGH Racing konkurowało z następującymi zespołami: Silesia Automotive Katowice, PolSl Racing Gliwice, PRz Racing Rzeszów, WUT Racing Warszawa, PUT Motorsport Poznań.

Gościem specjalnym był polski kierowca wyścigowy Kuba Giermaziak, a cennych wskazówek młodym kierowcom udzielił wielokrotny wyścigowy mistrz Polski – Zbigniew Szwagierczak, który pierwszego dnia poprowadził dla uczestników teoretyczne i praktyczne szkolenie. Następnego dnia odbyły się trzy konkurencje sprawdzające umiejętności praktyczne zespołów. Studenci AGH okazali się najlepsi i wygrali rywalizację.

AGH Racing z pasją konstruuje bolidy – najnowszy z nich miał swoją premierę 10 lipca br. Dbałość o rozwój zaplecza technicznego, wsparcie finansowe płynące z programu Najlepsi z Najlepszych oraz podążanie w kierunku nowatorskich rozwiązań, jakimi są pojazdy autonomiczne, stawia nasz zespół w krajowej czołówce i pozwala na konkurowanie z najlepszymi drużynami z całego świata.

Sezon startów w zawodach już się zakończył, ale AGH Racing jeszcze w tym roku planuje zbudować w pełni elektryczny bolid wyścigowy na zawody Formuły Student Electric. Powstał już podzespół ds. napędu elektrycznego pracujący nad technologią oraz stanowisko testowe uwzględniające większość potrzebnych do napędu elementów.

Przypomnijmy, że w tym roku na zawodach FS w Hiszpanii AGH Racing zdobył 10 miejsce w klasyfikacji generalnej na 31 drużyn startujących w kategorii silników spalinowych i był to najlepszy start naszego zespołu na tych zawodach.

W tegorocznym sezonie AGH Racing wystartował także w FS Netherlands oraz FS Czech Republic, zdobywając cenne doświadczenie.