AGH po raz pierwszy w prestiżowym rankingu NTU

Miło nam poinformować, że Akademia Górniczo-Hutnicza została po raz pierwszy sklasyfikowana w rankingu National Taiwan University (NTU) i zajęła wysokie pozycje w obszarze „materials science” oraz „mechanical engineering”.

285 miejsce w dziedzinie „materials science” jest tym większym sukcesem, że AGH jest jedyną polską uczelnią ocenioną w tym obszarze. W dziedzinie „mechanical engineering” Akademia zajęła 295 pozycję.

Ranking NTU tworzony jest na podstawie publikacji oraz cytowań i dotyczy lat 2005–2015. Należy do najbardziej prestiżowych obok Academic Ranking of World Universities (lista szanghajska), Times Higher Education, QS University Ranking i U.S. News & World Report's Rankings. W zestawieniu ocenianych jest ponad 900 uniwersytetów. Są one wybrane spośród 4 tysięcy uczelni, które posiadają widoczny międzynarodowy dorobek naukowy. Publikowana lista uwzględnia 500 najlepszych szkół wyższych i podzielona jest wg dziedzin nauki na 6 kategorii ogólnych oraz 14 tematycznych.

Szczegółowe informacje.