fot. archiwum AMP w brydżu sportowym

AGH obroniła mistrzowski tytuł w brydżu sportowym

Akademia Górniczo-Hutnicza drugi raz z rzędu zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym i obroniła tytuł mistrza. Nasi zawodnicy wyprzedzili na podium reprezentację Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

AGH reprezentowało 11 zawodników i trzy zawodniczki. Na końcowy sukces naszych brydżystów złożyło się m.in. zwycięstwo w turnieju zespołów trzeciej drużyny AGH w składzie: Krzysztof Cetera, Błażej Krawczyk, Przemysław Kurzak i Marcin Szymański.

Opiekunem merytorycznym naszych zawodników jest dr Lech Adamus z Wydziału Matematyki Stosowanej.

Zawody odbyły się w dniach 15-17 marca 2019 r. w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W turnieju par i zespołów rywalizowało ponad dwustu studentów reprezentujących 25 uczelni. Organizatorem wydarzenia była Dolnośląska Organizacja Środowiskowa AZS.