25.03.2019

AGH nagrodzona w konkursie „Kraków bez barier”


Akademia Górniczo-Hutnicza znalazła się w gronie laureatów XII konkursu architektonicznego „Kraków bez barier” organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa.

AGH otrzymała nagrodę w kategorii „Innowacyjne technologie i innowacyjne projekty badawcze” za projekt nowoczesnej protezy laryngologicznej o właściwościach bakteriobójczych „Otoimplant” oraz za zastosowanie technologii „Ultrahaptic” – narzędzia generującego fale dźwiękowe, dzięki którym osoby niewidome i niedowidzące mogą poczuć trójwymiarowy kształt. Akademickie Centrum Kultury Klub STUDIO zdobyło główną nagrodę w kategorii „Budownictwo dostępne, obiekty użyteczności publicznej”.

Konkurs architektoniczny „Kraków bez barier” od 12 lat promuje w Krakowie osoby, instytucje i firmy, które świadomie ułatwiają funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym.

Za rok 2018 w konkursie znalazło się w sumie 39 nominacji we wszystkich kategoriach. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 20 marca 2019 r. w Karcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych.