AGH kończy sportowy sezon AMP 2018/2019 na pierwszej pozycji wśród uczelni technicznych

Kolejny rok z rzędu zawodnicy AZS AGH Kraków utrzymali najwyższą pozycję wśród uczelni technicznych oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski (AMP). W klasyfikacji medalowej AGH zajęła trzecia pozycję, poprawiając tym samym wynik z poprzedniego sezonu.

W sezonie 2018/2019 AGH zdobyła 2238 punktów, a nasi sportowcy wywalczyli medale w klasyfikacji drużynowej w następujących dyscyplinach:

złoto

• brydż,
  • wspinaczka sportowa mężczyzn;

srebro

• ergometr wioślarski kobiet,
  • narciarstwo alpejskie mężczyzn,
  • pływanie mężczyzn,
  • snowboard kobiet,
  • szachy;

brąz

• kolarstwo górskie kobiet,
  • siatkówka plażowa kobiet,
  • snowboard mężczyzn,
  • wspinaczka sportowa kobiet.

Zawodnicy AZS AGH Kraków zdobywali również medale w klasyfikacji indywidualnej.

W klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski sklasyfikowano 146 uczelni. Tegoroczne AMP objęły 28 dyscyplin: aerobik sportowy, badminton, biegi przełajowe, brydż, ergometr sportowy, futsal, jeździectwo, judo, karate, kolarstwo górskie, koszykówkę, lekką atletykę, narciarstwo, pływanie, piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, siatkówkę plażową, snowboard, szachy, tenis, tenis stołowy, trójbój siłowy, wioślarstwo, wspinaczkę, żeglarstwo oraz debiutujące w programie strzelectwo i szermierkę. Punkty zapisywane do klasyfikacji generalnej były ustalane na podstawie wyników w poszczególnych AMP. Do klasyfikacji generalnej wliczanych było 35 najlepszych wyników danej uczelni spośród wszystkich wywalczonych w całym cyklu AMP.

AZS AGH Kraków jest jednym z największych akademickich klubów sportowych w Polsce – w 32 sekcjach trenuje ok. 900 sportowców.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz kadrze trenerskiej, życząc wielu medali w kolejnym sezonie.