Osiągnięcia

04.06.2018

Artystyczno-techniczne osiągnięcie doktorantki AGH

Absolwentka Inżynierii Akustycznej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, a obecnie doktorantka AGH mgr inż. Katarzyna Sochaczewska zdobyła brązowy medal w międzynarodowym konkursie z dziedziny audio na najlepsze...[więcej]

01.06.2018

KoKoS w kategorii ekologia dla AGH Solar Boat

Zespół AGH Solar Boat zwyciężył w Konkursie Konstrukcji Studenckich KoKoS 2018 i zdobył nagrodę dla najlepszych studentów–wynalazców w kategorii ekologia za łódź solarną „Baśka”. Historia powstania „Baśki” zaczyna...[więcej]

01.06.2018

Nagrody za referaty z dziedziny inżynierii materiałowej dla studentów z AGH

Studenci AGH należący do Studenckiego Koła Naukowego „Doskonalenie Jakości” zdobyli nagrody za wygłoszone podczas XX Międzynarodowej Studenckiej Sesji Naukowej „Materiały i Technologie XXI wieku” referaty z dziedziny inżynierii...[więcej]

30.05.2018

Studencki projekt z dziedziny audio ze złotą nagrodą na międzynarodowym konkursie

Student Inżynierii Akustycznej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki inż. Bartłomiej Chojnacki zdobył złotą nagrodę (gold award) w międzynarodowym konkursie projektów studenckich z dziedziny audio Student Design...[więcej]

30.05.2018

Erasmus Student Network AGH z ogólnopolskimi nagrodami za działalność

Ogólnopolskie nagrody stars w aż siedmiu kategoriach zdobyła organizacja studencka Erasmus Student Network (ESN) AGH Krakow oraz jej członkowie podczas „National platform”, czyli zjazdu wszystkich krajowych sekcji tego...[więcej]

29.05.2018

AGH coraz wyżej w Rankingu Perspektyw

W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych przygotowywanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Akademia Górniczo-Hutnicza zajęła piąte miejsce w zestawieniu ogólnym uczelni oraz drugie miejsce w kategorii uczelni technicznych. Tym...[więcej]

29.05.2018

AGH utrzymuje dobrą pozycję w rankingu CWUR

Akademia Górniczo-Hutnicza utrzymała swoją pozycję w światowym rankingu CWUR – The Center for World University Rankings 2018-2019 i ponownie zajęła drugie miejsce wśród polskich uczelni technicznych oraz czwarte wśród dziesięciu...[więcej]

28.05.2018

Awans naszych koszykarzy do I ligi

Koszykarze AZS AGH Kraków pod opieką trenera Wojciecha Bychawskiego zdobyli tytuł mistrza II ligi i tym samym wywalczyli awans do I ligi. Finałowe spotkanie odbyło się 26 maja br. Drużyna AZS AGH Kraków zmierzyła się na własnym...[więcej]

28.05.2018

Trzy medale dla lekkoatletów z AZS AGH Kraków

Dwa złote medale oraz jeden brązowy zdobyli sportowcy z AZS AGH Kraków w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Pierwsze miejsca na podium zajęli: Angelika Faka w skoku w dal (wynik 6.35) oraz Dawid Malina w biegu...[więcej]

25.05.2018

AGH Racing w pierwszej 10 najlepszych zespołów na zawodach Formuły Student Michigan

Zespół AGH Racing zajął 9 miejsce w klasyfikacji generalnej w jednych z najbardziej prestiżowych zawodów serii Formuły Student na świecie FS Michigan 2018. Sukces jest tym większy, że bolid studentów AGH zostawił w tyle ponad 100...[więcej]